1.sraz konference MOTOBIKE@CZ
Lesná u Znojma 28-29.srpna 1999

Hlavní zpráva - akce proběhla.

Pro ty co netuší

To snad ani není možný, ale dobře - krátce. Lidi z konference MOTOBIKE@CZ se rozhodli navzájem se poznat. Učinili tak ve vesnici Lesná u Znojma ze soboty na neděli 28-29.srpna tohodle roku.

Účast

Přestože se ze začátku počítalo s akcí asi pro 15-20 lidí, trošku se to rozrostlo a málem vymklo z rukou. Těsně před akcí bylo přihlášených 80 lidí. Nebylo možný aby se nás tam tolik opravdu sešlo. Stalo se neuvěřitelné a finální výsledek zněl 80 lidí. Přestože nepřijelo pár přihlášených, objevilo se několik nových tváří, někdo s sebou vzal kamarády.

Jak to probíhalo

Já sem dorazil do Lesný už někdy kolem poledne, ježto se muselo nainstalovat to nejdůležitější - pípa a chladírna na pivo. Dobře bylo, že se v areálu motali dva místní šikovní chlapíci, kteří tuhletu úlohu převzali na sebe. K louce za hospodou vedla moc pěkná polní cesta, radost po ní jet. Na louce jsme potkali už první účastníky - na trávě stál první Blekoušek. Druhý Blekoušek dorazil společně s náma.

Zezačátku to vypadalo velmi zdravě - chladírna chladila, sluníčko svítilo, všichni mě uctivě zdravili, protože si pamatovali (sice matně, ale přece) neco o volbě prezidenta MC, všichni si taky prohlíželi podivnými pohledy moji ženu a snažili se ji odehnat od svých poloviček. Prostě paráda. Najednou někdo hodně tupý pronesl něco ve smyslu, že je to dokonalé a že to nemá chybu. Nevím kdo nahoře tuhletu větu zaslechl a čím mu tak moc vadila, ale od tohoto okamžiku se začali dít věci.

Takže začala se mračit obloha. To by tak moc nevadilo. Do tý doby bylo fakt horko. Přestala chladit chladírna na pivo. To nevadilo až do okamžiku, kdy to někdo řekl nahlas. Přestože do té doby to teplý pivo všichni chlemtali bez keců, najedou se začali bouřit. S tou chladírnou je to tak - je to naše firemní chladírna - ta chladírna už jednou odmítla chladit. Sviňa. Tak jsme ji dali do opravy. Tam ji spravili. Když jsem jí bral ve čtvrtek do auta, ptám se "pane Kaleta, chladí ta chladírna ?". On na to, co že by asi tak měla jinýho dělat. Já zas, že minule moc nechladila. Nasadil výraz budhy a tvrdil mi, že chladí, že ji celý den zkoušeli. Sviňa. A já blb mu to věřil. Nakonec jsme to teplý pivo nějak vyřešili nošením piv z hospody, později jsme seděli v hospodě a pak už v tý kose a dešti teplý pivo nikomu moc nevadilo.

Kde sem to skončil - jo chladírna. Pak málem upadlo prase do ohně. Teda upadly takový ty držáčky co to prase drží u rožně, aby se moc nad tím ohněm nemrskalo. To spravili ti místní maníci, takže OK. Spravili to tak, že to i s prasetem navařili zpátky. Škoda že to nikdo nevyfotil. O prase se staral (alespoň mi to celou dobu tvrdil) Jarda Honzajk - krátká noha. Chvilkama se mi to moc nezdálo, protože se neustále poflakoval někde jinde a na tom praseti naskovaly puchejře, jako když má lepru. Jarda ale tvrdil že je to OK, a tak jsem stáhl námitky. Vono taky, von když na vás koukne a řekne "problém ?", většina z nás odpoví "nee..eee.". Ne, teď vážně - Jardo díky. I těm ostatním co ti tam pomáhali.

Mezitím se stále sjiždělo víc lidí. To už jsem přestával vnímat koho už jsem zdravil a koho ještě ne. Ještě že tam byla paní vrátná. Teda moje žena. Akorát mi přijde podezřelý proč ji všichni tak chválíte a pozdravujete .... No nic. Počasí se prasilo a prasilo a začalo pršet. Déšť byl na týhletý akci zlomovej bod. Přišel jsem tam o strašně moc iluzí. Mé osobní vzory, jejichž jména jsem šeptal ze spaní a o kterých jsem slyšel vyprávět legendy, se ukázaly jako ... no takový divní - Filip Martinez prchl do hospody po upadnutí prvních 12 kapek deště a odmítl se odtud vzdálit až do konce akce a Jirka Bašný - srdce mi usedá, když to píšu - zalezl pod stan a měl divný řeči na adresu pořadatelů :-)

Vážně ten déšť byl hnusnej. Hnusnej proto, že byl mokrej, hnusnej proto, že se celá společnost rozpadne na skupinky, který se poschovávají kde se dá. Blbě se to pak vrací. Zkušenost na příští akci říká - těch velkejch party stanů musí být víc - takovejch 5 by to tady řešilo v pohodě. Kvůli dešti jsme se taky přestěhovali na chvíli dovnitř do hospody, z ní pak zase zpátky když nepršelo, pak zase začalo pršet a to už bylo fuk. Většina lidí ale vypadala, že jim to až zas tak moc nevadí - tlačili se na sebe pod stanem a vypadali happy. Na druhou stranu proč ne - grilovalo se tam maso - to maso byl dost dobrej napad. Možná se měli líp než ti co seděli v hospodě a nechali se prudit těma pinklama. Nechápu, nerozumím, ale pinklové prováděli věci co se dít neměly. Postbolševické trauma ? Když sem o tom mluvil s majitelem, koukal jak zjara. Já bych to viděl tak - ty dámy se celý měsíc těšily že přijedou motorkáři. Z pověstí co jdou po veřejnosti dozajista očekávaly nejhorší - divoká pitka, následuje trhání šatů a znásilnění na stole atpod. Možná, že zrušily dovolenou s Fischerem u moře, jen aby byly v hospodě až to praskne. A výsledek ? Chovali jste se jak skupina anglických gentlemanů na výletě z Oxfordu do Cambridge. Tak mě napadá, že jsme je vážně moc zklamali. Hamba vám. Jen mi není jasný, proč byl mrzutej ten kuchař ? Že by se taky .... no to snad ne. Asi nám zaviděl naše krásný motorky.

Zajímavý bylo sledovat vozový park. Celkem zajímavá sestava. Na 80 lidí 4 Afriky ? Dobrý ne ? A to tady působím ani ne 3/4 roku :-) Pokud vám někdo bude tvrdit, že mám provizi 5% z každýho prodanýho kusu, tak kecá. Mám 7% :-). Dalším zajímavým počtem byli tři Blekouši a dva Wild Stary. No a Rolandova Suzuki s motorem Jawa. Fakt dost dobrý.

Kvůlivá tomu blbýmu dešti se nepovedlo zrealizovat promítání videa, co jsem tak slavnostně ohlásil a kvůli kterýmu někteří přivesli svoje pásky. Je to škoda, ale už nebyla moc nálada. Takže s omlouvou příště.

Abych jen nemručel nadávky - co se dost dobře povedlo byly trička, aspoň si to myslím. Kdo si je neobjednal, určitě litoval, nějaký mi ještě zbyly a pokud byste moc chtěli, můžu nějaký dodělat - pošlete mi kolik byste chtěli a pokud toho bude nějaký rozumný množství, zkusím to zrealizovat. Povedlo se výčepní zařízení, který bylo připojený současně na pivo a na limonádu. Pravá páčka pivo, levá limo. Tenhleten rébus byl zcela evidentně nad síly některých účastníků, kteří místo aby se opili, neustále krkali bublinky. Taky se povedla Markétka. Já ji neznal. Moc hezká kombinace - hezká slečna, hezká motorka, sama vyrazí kamsi na Znojmo, vrátí se se zásobou vína .... no sláva. Tím nechci říct, že by se mi ty ostatní slečny nelíbily - tam vůbec byly hezký slečny a některý moc, ale Markétka mě uchvátila. Bude se mi o ní zdát.

Někdy po 11 večer sem upadl do bezvědomí. Omlouvám se všem, které těšila moje přítomnost a kterým jsem svým ostrovtipem a svojí elegancí rozjasňoval temný večer. Jednak jsem vypil nějak moc piva, takže se mi zdálo, že po mě všechny přítomné dámy vilně koukají (vždycky když popiju se mi zdá že po mě dámy vilně koukají), ale když se mi zdálo, že na mě vilně kouká Honza Vokráčka, přišlo mi rozumný jít spát. Taky jsem byl dost grogy, protože role pořadatele je silně vyčerpávající zkušenost. Zažijete to sami na dalších ročnících :-) Ještě jsem zaregistroval absenci Švéda, který v noci kamsi odjel. Kdo viděl jak vypadá .... no teda .. jen doufám že dorazil OK. Taky kolem mě protlačil blátivý muž svoje blátivé XJR. Ono odjet v noci po té rozmoklé cestě nebyl asi až tak dobrý nápad.

Ranní vstávání bylo smutný. Nějak mi bylo líto, že to za chvíli skončí, že se lidi rozprchnout domů. Navíc to vypadalo že neprší - asi tak 5 minut. Pak to začalo nanovo. Kladný moment byly stejky na grilu po ránu. Moc dobrý nápad založit oheň - díky anonymním ohňostrůjcům se snídaně povedla. No a to už se rozjížděly první motorky domů, všichni se těšili jak si to po cestě v dešti pěkně užijou. Poslední perličkou akce byla blátivá cesta - jediná možnost jak se dostat na asfalt. Afrika je afrika :-) ale i tak to nebyla moc zábava. Chtělo by to jiný gumy. Vysloveně jsme litoval majitele Blekoušků a těch "crujzrobrů". Ale pokud sem se doslechl, zvládli to všichni jakž takž OK. Cesta do Brna - asi v polovině cesty přestalo pršet a jelo se v podstatě po suchu. Ostatní to prej měli horší. Navečer samozřejmě pršet přestalo a o počasi dnešním (pondělí) je zbytečný mluvit. Napadá mě jediný slovo - KURVA.

Pokud bych to měl shrnout - bylo to bezva a počasí ať si trhne. Poznal jsem některý z vás, některý ne. Drobná poznámka - pokud si někdo na visačku napsal třeba DAVID, moc mi s identifikací nepomohl. Hlavní je, že všichni dorazili v pořádku tam a doufám že i zpět. Vyjímky potvrzují pravidlo Kamile, hlavně že seš OK. Myslím, že příští rok spácháme něco podobnýho. Zbývá jenom vymyslet kdy a kde. Lesná byla fajn, ale tak fajn, aby to nemělo být jinde, zasejc nebyla. Takže promyslete, vymyslete, zatím je dost času. Já bých to viděl tak na jaro - duben ? Už víme, kolik sežereme a vypijeme, víme co potřebujeme - stany, stany a zase stany (ty velký). Asi i příjezdová cesta bude relativně důležitá.

Fotky

Technická poznámka - v souvislosti s deštěm se mi nějak přestalo chtít fotit. Takže sem nezachytil některé výrazné momenty večera. Pokud máte fotky a můžete je poslat, učiňte tak - dáme je sem ať je na co koukat.


Celá akce začíná - první lidi dorazili

Přijíždí správce prasátka selátka - Jarda Honzajk

Jarda se ujímá svého těžkého úkolu

Ostatní s nadšením přihlíží...

Moje žena ve funkci hlavního pokladníka

Pršelo a přestalo - tehdy to ještě vypadalo nadějně

fakt to vypadalo že už pršet nebude...

sedělo se u ohně a klábosilo...

a nebo taky stálo

a začíná znova pršet - většina lidí objevila úkryt pod stanem

vono se tam taky grilovalo maso ....

I tvrdý afrikánec Vláďa Stehlík se krmí jako obyčejný smrtelník

možná jsme překonali Guinessův rekord kolik lidí se vejde pod party stan

Ranní idyla - kdo si přivstal pojedl ... ale furt lije a lije

ona ta Kawa GPZ po celonočním stání na dešti nechce startovat ...

Fotky od Štěpána Tesaře


Johny Biker - Díky za každé nové ráno

Jak se montuje prase

Jirka s Kubou - Tak která pípa - levá, pravá ...

... bylo krásně

Lenka :-)

Přijíždí Ivoš, vlavo sám Veliký s chotí

U jihlavské OMV

Sraz v sobotu ráno v Průhonicích - Kdo hledá, najde Markétku :-)

Jěště jednou sraz

Fotky od Marina Peřinky

Tímto se mu omlouvám za šílené zpoždění ....

první ranní výhled ze stanu po večerním kalení (člověk ve světlé pláštěnce je Olda/bum,bác)

cesta domů z Lesné, nějak mi bylo zima a tak jsem natáhl i špinavé tričko řádně vyuzené od grilu se stejkama

překrásný pohled na řádně navlhlé stanové městečko

jeden z prvních, kteří zbaběle utíkali před kapkami deště (dost se na mě oba šklebili, ale dodnes nevím, jestli to bylo kvůli té enduro_vložce, kterou jsem měl za zády nebo kvůli tomu, že je fotím)

Olda s pláštěnkou obdivuje .....

antivirový magnát také balí, ostatní si ještě vychutnávají pod stříškou pěkně navlhlé stejky (moc dobrá snídaně)

je brzo ráno, počasí stojí furt za h..... a já sám si peču jedny z posledních stejků (neni nad soukromničení ... :- ))) )