Dětský domov Černá Voda

Tak jsme to byli zkouknout.
Děcák má cca 27 dětí ve věku od 3 do 18ti let, pokud děcko po základce jde na nějakou školu nebo učňák, tak je tam až do dokončení vzdělání.
Mají tak 3 tzv. rodinné buňky po cca 9ti dětech o které se stará vychovatelka-čili teta. Je to vlastně takovej byt, ve kterým se ty děcka mají cítit jako "doma". Jsou namíchaný věkove, aby to připomínalo rodinu a v mezích možností tak žijou, to znamená že každej dělá, na co stačí. Akorát mají společnou kuchyni a jídelnu.
Zřizuje je Krajský úřad jako příspěvkovku.
O prázdninách a o víkendech můžou jezdit k biologickým rodičům, moc to nefunguje, takže přes víkendy jim připravujou program a o prázdninách zpravidla dětské tábory a tak.
Kolem děcáku je zahrada s nějakejma prolízačkama a malým hřištěm. Na bězný potřeby má děcák Favorita se kterým jezdí údržbář a děla děvče pro všecko od zásobování až po odvozy k doktorovi.
Sponzora zatím našli jednoho, nějakou pražskou firmu, která jim koupila dárky na vánoce. Běžný potřeby mají celkem saturovaný, to znamená oblečení, jídlo, mzdy personálu, vybavení baráku.....chybí jim takový to něco navíc, co je pro ostatní děcka běžný, to znamená semtam vejlet, dovolená.....
Když jsme to tak s tou vedoucí probírali, včetně výše částky, tak ji to vychází na nějakej bazén na zahradu, protože přes léto se nemají kde venku koupat, koupaliště není, do Favecu se nevlezou a na lomy nemůžou, je tam zima a hluboko. Pokud bysme rozhodli že dáme peníze zrovna sem a na tenhle účel, chtělo by to rozhodnout rychle a popřípadě to zrovna cestou nějakého dodavatele i zajistit, ať s tím nemají starosti a stihne se to do léta.


Michaldecak01.jpg decak02.jpg decak03.jpg
decak04.jpg decak05.jpg decak06.jpg
  decak07.jpg